Uzaktan Eğitim Yazılımı

Open RTS ( Remote Training System )

İova Yazılım tarafından geliştirilmiş bir uzak eğitim sistemidir. OpenOHS eğitim modülüyle entegre bir şekilde çalışabilen Open RTS, kurumların yasal ve kurumsal eğitimlerini uzaktan yapabilme olanağı sunar.

Open RTS’nin Kullanım Amacı Nedir?

Open RTS, kurumların İnsan Kaynakları (İK) ve İş Sağlı ve Güvenliği (İSG) departmanları tarafından yapılması planlanan yasal ya da kurumsal eğitimlerin yer ve zaman sınırlaması olmaksızın, kursiyerin esnek zamanlarında ya da seyahat halinde yapılabilmesini amaçlar.
İK profesyonelleri tarafından yasal ve kurumsal temelleri olan, kurumca yapılması hedeflenen eğitimlerin takvim ve mekan sınırlaması olmaksızın eğitimleri gerçekleştirebilmesine ve ölçe ve değerlendirme işlemlerinin hızla yapılarak hedefe erişilmesi hedeflenir.
İSG uzmanları tarafından yapılması yasalarca zorunlu kılınan Temel İSG eğitimlerinin internet ortamına uzaktan yapılması amacını gerçekleştiren Open RTS, aynı zamanda uzaktan yapılan bu eğitimlerin başka her hangi bir veri girişine ve kaydına gerek olmaksızın bakanlığa entegre olan İBYS sistemlerine göndermeyi amaçlar. Ayrıca İSG departmanı tarafından yapılması gereken kurumsal İSG eğitimleri de uzaktan yapılarak İSG eğitim planlaması esnek ve verimli bir şekilde gerçekleştirilmesi mümkün olur.