betkom giris yap talya sex shop

OPENOHS / Denetimler

İş Sağlığı ve Güvenliği Yazlımı

 

Denetimler

OpenOHS

İşyerinde, her türlü durumun ya da hareketin İSG yasallığına ve kuramsal standartlara uygunluğunun planlı ya da plansız bir şekilde denetlendiği bir modüldür. Önceden yapılan plan çerçevesinde ilgili departman ya da bölüme ilişkin denetimlerin temrinleri ve sorumluları belirlenerek yapılabilir. Bir deneyim süreç içerisinde çeşitli aşamalardan geçerek tamamlanır. Saha, alt-işveren, çevre gibi kullanıcı tarafından tanımlanabilen denetimler, daha önceden Soru Bankası modülün hazırlanmış sorularla ilgili alandaki hareket ve durumlara ilişkin uygunsuzlukların tespit edilerek, gerekli düzeltici ve önleyici faaliyetlerin yapılmasın ve bu süreçte ilgili kişilere bilgi ve belge gönderimlerinin yapılabilmesini sağlar.

Denetimler

...

SE

PRO

EE

Denetimler

Denetim modülü, kuruma özel tüm denetimlerin yönetim sürecini, değerlendirmesini ve aksiyonlarının takibini sağlayan sistemdir. Modül, kuruma bağlı olan firma, lokasyon, departman ve bölüm bazında bulunun güvensiz koşul ve güvensiz davranış gibi uygunsuzlukların tespitinin yapılması için dolaşımların planlanması, bunan uygunsuzlukların görüşülmesi, bu uygunsuzlukların giderilmesi için gerekli eylemlerin planlanması ve aksiyonların başlatılması, ve DÖF süreçlerinin takip edilmesini sağlayan bir sistem altyapısı sunar.

Genel Özellikler

Saha Dolaşımları

Kullanıcı tarafından tanımlanabilen kuruma özel denetim türleriyle (Saha Dolaşımı, İç Denetimler, Taşeron Denetimi vb. gibi ) planlı veya plansız denetim takibi yapılabilir.

Planlama ve Davetiye

Gelecek tarihli denetim planlaması yapılabilir ve bu plan dahilinde yapılacak olan saha dolaşımlarında yer alacak belirli roldeki ve görevdeki katılımcılara davetiye gönderimi yapılabilir.

Özelleşebilir Soru Şablonları

Yapılacak her denetim türüne özel soru şablonları soru grupları detaylarına göre özelleştirilerek hazırlanabilir.

Uygunsuzluk

Denetimlerde bulunan uygunsuzluklar, sorulara bağlı ya da bağımsız olarak sınırsı sayıda oluşturulabilir.

Değerlendirme

Denetimlerde kullanılan sorular, bulunan uygunsuzlukların majör, minör ve marjinal olarak değerlendirilmesine olanak sağlar. Majör bulgularda istenirse denetim tekrar ettirilebilir.

Süreç ve Tarihçe İzlemi

Bulunan uygunsuzluklara ilişkin planlanan dolaşımlar, katılımlar, toplantılar ve kapanış gibi farklı rollerdeki kullanıcıların yer aldığı onay süreçleri ve süreçteki adımların tarihçesi denetim bazında izlenebilir.

Entegrasyon

Denetim türleri içinde yer alan alt-işveren ve iş izinleri için yapılacak denetimlerde, ilgili modüllerle entegrasyon yapılabilir.

İkaz Sistemi

Yapılan denetimlerde çalışanların gözleminde tespit edilen güvensiz davranışların ikaz bildirimleri yapılabilir. Bu bildirimler listelenerek izlenebilir. Yönetici değerlendirmesi sonucunda bir ceza verilebilir.